Gorączka często pojawia się u pacjentów w oddziałach intensywnej terapii i może mieć różne przyczyny - od infekcji, przez stany zapalne. Jak z nią postępować?
Ściąga, która może pomóc personelowi medycznemu przeprowadzić diagnostykę różnicową wielu stanów nagłych (z kazuistyką włącznie), opierając się o wartości PaCO2 i ETCO2.
Tlenoterapia jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych interwencji we współczesnej medycynie, jednakże stosowanie nieadekwatnie wysokich stężeń tlenu potrafi być toksyczne. O niebezpieczeństwach hiperoksji, optymalnym suplementowaniu tlenu i terapeutycznym zastosowaniu hiperoksji przeczytacie w artykule poniżej.
Deksmedetomidyna jest popularnym lekiem wykorzystywanym do sedacji pacjentów w warunkach oddziału intensywnej terapii (OIT). W artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące jej stosowania.
Podgłośniowe zapalenie krtani (krup) i zapalenie nagłośni to dwa stany nagłe, które medyk ratunkowy musi umieć rozpoznać. Przygotowaliśmy ściągę, która przypomina jak ratować (i jak nie ratować) pacjenta z podgłośniowym zapaleniem krtani i z zapaleniem nagłośni.