Przekazywanie informacji na OIT

Zgodnie z przepisami, pacjent ma prawo do uzyskiwania informacji o: stanie zdrowia, rozpoznaniu, proponowanych i możliwych metodach diagnostycznych i leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania, wynikach leczenia, rokowaniu.

Prawo do informacji obejmuje również możliwość wskazania przez pacjenta osoby lub osób, które będą upoważnione do uzyskiwania informacji o jego stanie zdrowia. Jakie są możliwe formy upoważnienia? Kto ma prawo do informacji o stanie zdrowia osoby nieprzytomnej? W jakiej sytuacji prawo do informacji może zostać ograniczone i czy wpływa na nie obecność konfliktu w rodzinie? Jakie mogą być konsekwencje naruszenia prawa do informacji? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr hab. n. prawn. Małgorzatą Serwach.

W tym roku na konferencji FIT2023 Pani Profesor przedstawi uwarunkowania prawne badań naukowych w intensywnej terapii. Do zobaczenia na Forum Intensywnej Terapii!

Gość: dr hab. n. prawn. Małgorzatą Serwach, prof. Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Zakładu Ubezpieczeń Medycznych i Finansowania Ochrony Zdrowa UM w Łodzi, prof. Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Prawa i Administracji UŁ
Prowadzący: lek. Jakub Fronczek

🎧 Odtwórz podcast w swojej ulubionej aplikacji: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts

Przejdź do treści