Gorączka często pojawia się u pacjentów w oddziałach intensywnej terapii i może mieć różne przyczyny - od infekcji, przez stany zapalne. Jak z nią postępować?
Prawidłowa ocena ciężkości urazu, odpowiednie zaopatrzenie krwawienia oraz wdrożenie stosownego protokołu leczenia zwiększa szansę chorego na przeżycie i powrót do pełnej sprawności. Przeczytaj więcej!
Tlenoterapia jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych interwencji we współczesnej medycynie, jednakże stosowanie nieadekwatnie wysokich stężeń tlenu potrafi być toksyczne. O niebezpieczeństwach hiperoksji, optymalnym suplementowaniu tlenu i terapeutycznym zastosowaniu hiperoksji przeczytacie w artykule poniżej.
Deksmedetomidyna jest popularnym lekiem wykorzystywanym do sedacji pacjentów w warunkach oddziału intensywnej terapii (OIT). W artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące jej stosowania.
Czy wczesny drenaż płynu mózgowo-rdzeniowego poprawia wyniki pacjentów po krwotoku podpajęczynówkowym? Omawiamy badanie EARLYDRAIN.