fbpx Skip to main content

Najważniejsze informacje dla pacjentów i ich bliskich

Intensywna.pl – przybliżamy wiedzę medyczną
i pomagamy odnaleźć się w szpitalnej rzeczywistości.

Najważniejsze informacje dla pacjentów i ich bliskich

Intensywna.pl – przybliżamy wiedzę medyczną i pomagamy odnaleźć się w szpitalnej rzeczywistości.

Najważniejsze informacje dla pacjentów i ich bliskich

Intensywna.pl – przybliżamy wiedzę medyczną i pomagamy odnaleźć się w szpitalnej rzeczywistości.

Intensywna terapia

Opieka okołooperacyjna

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg operacyjny może być stresującym wydarzeniem. Operację zwykle poprzedza długie oczekiwanie i niepewność co do jej przebiegu. Warto porozmawiać z lekarzem i zapoznać się z planem leczenia, aby zabieg był tak komfortowy i bezpieczny, jak to tylko możliwe. Odpowiednie przygotowanie zmniejsza ryzyko powikłań oraz przyspiesza powrót do zdrowia.

Znieczulenie do porodu siłami natury

Wiele kobiet oczekujących narodzin dziecka obawia się porodu i spodziewanego bólu. Dostępne metody łagodzenia dolegliwości bólowych mogą w dużym stopniu zwiększyć komfort rodzącej.

Znieczulenie do cięcia cesarskiego

Cięcia cesarskie są wykonywane w trybie planowym i nieplanowym. Zastosowanie znieczulenia eliminuje ból i umożliwia przeprowadzenie zabiegu.

Znieczulenie ogólne

Bezbolesne przeprowadzenie zabiegu jest możliwe dzięki znieczuleniu, które fachowo nazywane jest anestezją. Jak przebiega znieczulenie ogólne (narkoza)?

Znieczulenia regionalne

Do znieczuleń regionalnych zaliczamy znieczulenie podpajęczynówkowe, znieczulenie zewnątrzoponowe oraz blokady obwodowe. Co warto wiedzieć o znieczuleniach regionalnych?

Materiały edukacyjne

Jak wygląda znieczulenie do operacji?

W filmie odwiedzamy blok operacyjny i pokazujemy jak wyglądają przygotowania do operacji oraz pobyt na sali wybudzeń. Zapraszamy!

Intensywna Terapia

W oddziale intensywnej terapii leczeni są chorzy w najcięższym stanie klinicznym – chorzy w bezpośrednim zagrożeniu życia.

Tlenoterapia

Gdy nasze płuca przestają prawidłowo funkcjonować i rozwija się niewydolność oddechowa, tlen staje się lekiem ratującym życie. W tym filmie przybliżymy Państwu, czym jest tlenoterapia.

Wentylacja mechaniczna płuc

W tym filmie opowiemy Państwu, czym jest respirator oraz wyjaśnimy, na czym polega wentylacja mechaniczna płuc.

Higiena rąk

Higiena rąk to podstawowa czynność, która zapobiega zakażeniom. Jest to szczególnie ważne podczas wizyt u bliskich w szpitalu.

Otoczenie pacjenta na OIT

W otoczeniu pacjenta na OIT znajduje się wiele sprzętów, które są niezbędne, aby zapewnić choremu właściwą opiekę.

Strona została stworzona dzięki finansowemu wsparciu Akamai Foundation, Inc. oraz Fundacji Klaster LifeScience Karków, jako działanie wspierające walkę z COVID-19.

Przejdź do treści