Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników.
Ekspercie! Zaloguj się lub załóż konto i ciesz się dostępem do wszystkich artykułów.
Czytaj także:

07.11.2023
Prawidłowa ocena ciężkości urazu, odpowiednie zaopatrzenie krwawienia oraz wdrożenie stosownego protokołu leczenia zwiększa szansę chorego na przeżycie i powrót do pełnej sprawności. Przeczytaj więcej!
10 min. czytania

05.09.2023
Ściąga, która może pomóc personelowi medycznemu przeprowadzić diagnostykę różnicową wielu stanów nagłych (z kazuistyką włącznie), opierając się o wartości PaCO2 i ETCO2.
1 min. czytania

27.07.2023
Podgłośniowe zapalenie krtani (krup) i zapalenie nagłośni to dwa stany nagłe, które medyk ratunkowy musi umieć rozpoznać. Przygotowaliśmy ściągę, która przypomina jak ratować (i jak nie ratować) pacjenta z podgłośniowym zapaleniem krtani i z zapaleniem nagłośni.
1 min. czytania

08.03.2023
Interwencje z zastosowaniem przymusu bezpośredniego to interwencje obarczone wysokim ryzykiem i dla personelu ratunkowego, i dla pacjenta. Przygotowaliśmy artykuł, który skrótowo, przystępnie i praktycznie przedstawia zarówno prawodawstwo obejmujące wspominane zagadnienie, jak i strategie postępowania z pacjentem. Do artykułu załączono również ściągę, która może być przydatna w trakcie tych trudnych wyjazdów.
9 min. czytania

23.02.2023
W algorytmie ERC dotyczącym tachyarytmii można znaleźć informację, że adenozyny nie powinno się podawać u pacjentów z zespołem preekscytacji. Czym jest zespół preekscytacji? Czym grozi podaż adenozyny we wspominanym przypadku? Jakie inne leki są przeciwskazane? Przygotowaliśmy ściągę, która odpowiada na powyższe pytania i pomaga zoptymalizować postępowanie z chorym z zespołem preekscytacji.
1 min. czytania

16.11.2022
W pracy z pacjentami pediatrycznymi należy korzystać ze ściąg - z pamięci zewnętrznej (np. z aplikacji na telefon czy z taśmy Broselowa). Co więcej, warto znać podstawowe wzory pediatryczne, a także regularnie je sobie przypominać.
Przygotowaliśmy materiały, które zarówno mogą pomóc w pracy z tą szczególną grupą pacjentów, jak i służyć do powtórek.
1 min. czytania
Komentarze zamknięte.